Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

WAŻNA INFORMACJA

Utworzono dnia 03.01.2023
p.o. Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie w Będzinie informuje, iż od miesiąca stycznia 2023 r. można ubiegać się o dofinansowanie pomocy w formie posiłku z programu "Posiłek w szkole i w domu". Kryterium dochodowe na 200 %: osoba w rodzinie - 600...
czytaj dalej na temat: WAŻNA INFORMACJA

WAŻNA INFORMACJA

Utworzono dnia 02.12.2022
Osoby ubiegające się o pomoc społeczną w formie przyznania posiłku lub zasiłku okresowego, proszone są o składanie podań do dnia 09.12.2022 r. Podania złożone po tym terminie będą rozpatrzone w styczniu 2023 r.
czytaj dalej na temat: WAŻNA INFORMACJA

Jubileusz seniorek z Domu Seniora w Tymieniu a alpakami w Gospodarstwie Agroturystycznym Sosnowe Wzgórza

Utworzono dnia 17.09.2022
W mienioną środę był wyjątkowy dzień, dwie nasze Seniorki z Domu Seniora w Tymieniu obchodziły swoje „naste” urodziny.
Obu Paniom, Pani Heli i Pani Joli życzymy dużo, dużo zdrowia oraz samych pięknych chwil !!!
Było gromkie 100 lat 100 lat!!! Słodkości, tort i pyszna kawa o które zadbano w Gospodarstwie Agroturystycznym Sosnowe Wzgorza w Sierakowie Sławieńskim odbyła się ta podniosła uroczystość.  Przy okazji był to czas niezapomnianej wycieczki oraz rozmów w doborowym towarzystwie. Była to też okazja do poznania pięknych zwierząt jakimi są alpaki. Jednogłośnie stwierdzamy, że alpaki to bardzo przyjazne zwierzęta o urodzie, która rozczula każdego. Seniorzy mogli je nakarmić, jak i się poprzytulać. Nic w tym dziwnego, gdyż są one pozbawione agresji i bardzo miłe w dotyku ze względu na wyjątkową wełnę. Na spotkaniu mogliśmy pozyskać wiele informacji na temat alpak, a przy okazji nie ominęła nas przejażdżka po gospodarstwie właścicieli. Była też papuga, wąż - przygotowane"niespodzianki" wywarły duże wrażenie.
Wizyta w tym miejscu była ciekawym wydarzeniem, bogatym źródłem wiedzy i przepełniona sensorycznymi doznaniami. Dzień zaliczamy do bardzo udanych !
Z pewnością będziemy tu wracać bo miejsce, ludzie, zwierzęta, klimat i nasze przygody są tego warte.
Marta Jasińska
Kierownik
GOPS w Będzinie
czytaj dalej na temat: Jubileusz seniorek z Domu Seniora w Tymieniu a alpakami w Gospodarstwie Agroturystycznym Sosnowe Wzgórza

Dożynki Gminne 2022 w Dobrzycy

Utworzono dnia 08.09.2022

Dożynki gminne w Dobrzycy, które odbyły się w sobotę, 3 września br. za nami.
Część oficjalną, swoim wystąpieniem, rozpoczęli Gospodarze Dożynek – pełniąca funkcję Wójta Gminy Będzino – Pani Sylwia Halama wraz z Przewodniczącym Rady Gminy w Będzinie Panem Andrzejem Nożykowskim. Pani Wójt Sylwia Halama podziękowała rolnikom za chleb, za codzienny trud i wysiłek.
Praca rolnika niewątpliwie jest ciężka, ale jednocześnie piękna, bo pozwala się cieszyć rzeczywistymi efektami w postaci zbiorów, które trafiają na stoły setek ludzi.

Tegoroczne dożynki miały dodatkowy wymiar, gdyż braliśmy udział w konkursie w kategorii "Domowy chleb". Jest mi niezmiernie miło poinformować, że zajęliśmy II miejsce! Pracownicy Mieszkania Chronionego w Będzinie wypiekli 3 chlebki i zapewniam, każdy tak samo pyszny! Jestem dumna z sukcesu i zaangażowania pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie. Pani koordynator Małgorzata Hałuszka, asystenci Pani Inga Kowalska oraz Pani Katarzyna Gołuchowska gratuluję Wam i dziękuję za wkład w ten trud, który przyniósł zaszczytne II miejsce w rywalizacji. Dziękuję także podopiecznym mieszkania chronionego za okazaną pomoc.

Licznie przybyli mieszkańcy Gminy Będzino i goście nadaje sens organizacji dożynek i wynagradzają wszelkie trudy i przeciwności.
Dziękuję za zaproszenie pełniącej funkcję Wójta Gminy Będzino – Pani Sylwii Halama.

#JesteśmyDlaWas

Marta Jasińska
Kierownik
GOPS w Będzinie

czytaj dalej na temat: Dożynki Gminne 2022 w Dobrzycy

Dożywianie – informacja o Programie „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023

Utworzono dnia 06.09.2022

GOPS w Będzinie realizuje program rządowy w zakresie dożywiania pn. „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.

Celem programu jest w szczególności: zapewnienie posiłku dzieciom, uczniom i młodzieży oraz objęcie pomocą osób dorosłych, zwłaszcza osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych i samotnych. W ramach programu udziela się wsparcia w formie posiłku, świadczenia pieniężnego (zasiłku celowego) na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych, po spełnieniu przez osoby warunków do otrzymania pomocy oraz kryterium dochodowego w wysokości 150% kryterium, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz Uchwale Rady Gminy w Będzinie, tj.:

  1. 1164,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej
  2. ​  900,00 zł dla osoby w rodzinie

Istotnym elementem programu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym gorącego posiłku. Ponadto w ramach programu udziela się wsparcia osobom dorosłym spełniającym warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz spełniającym kryterium dochodowe w wysokości 150% kryterium, o którym mowa w art. 8 ww. ustawy, osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacjach wymienionych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w szczególności osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

Szczegółowych informacji udzielamy pod nr tel. +4894 3162 337.

czytaj dalej na temat: Dożywianie – informacja o Programie „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023

Akcja wydawania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Utworzono dnia 29.08.2022
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie informuje, że w dniach 30-31 sierpnia 2022 roku dla mieszkańców zakwalifikowanych w ramach wytycznych będzie wydawana żywność z Banku Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020
Tradycyjnie już żywność będzie wydawana w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie w godz 9.00 - 14.00 przez pracowników naszego GOPS.
Będą wydawane tylko 3 produkty: olej, cukier i mleko. Niestety ilość produktów oraz terminy jej otrzymania nie jest zależna od personelu GOPS..
W obecnej sytuacji (szalejącej inflacji, konfliktu zbrojnego) otrzymaliśmy zdecydowanie mniejszą ilość produktów w stosunku do pomocy z ubiegłych lat.
Prosimy o wyrozumiałość.
 
czytaj dalej na temat: Akcja wydawania żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Kolonie letnie dla dzieci

Utworzono dnia 05.07.2022

GOPS w Będzinie zaprasza rodziców dzieci i młodzieży szkolnej do składania zgłoszeń udziału w kolonii letniej organizowanej przez Towarzystwo ,,Nasze Szwederowo” z Bydgoszczy. Kolonie letnie odbędą się w terminie 26.07 – 04.08.2022 r. w miejscowości Tleń

czytaj dalej na temat: Kolonie letnie dla dzieci

Szkolenia dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Utworzono dnia 05.07.2022
Za nami kolejne szkolenia dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Inwestowanie w rozwój pracowników, poszerzanie ich wiedzy o kolejne obszary oraz rozwój kluczowych kompetencji jest niewątpliwie formą inwestowania w progres naszej instytucji.
Dokształcanie personelu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie podnosi profesjonalizm, jakość oraz efektywność wykonywanej pracy. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy potrafią sprostać wymogom związanym z pracą na danym stanowisku, a także są w stanie poprawić ilość i jakość wykonywanych zadań oraz zminimalizować popełniane błędy.
Dziękujemy Oficyna Profilaktyczna za ogrom wiedzy!
Marta Jasińska
Kierownik GOPS w Będzinie
czytaj dalej na temat: Szkolenia dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Kampania informacyjna MSWiA: Nie ufaj bezgranicznie. Nie stań się ofiarą handlu ludźmi

Utworzono dnia 31.05.2022

Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zwrócił się z prośbą o przekazanie informacji dotyczącej baneru opracowanego przez MSWiA i Straż Graniczną.
Baner zawiera podstawowe informacje dotyczące zagrożenia handlem ludźmi oraz dane kontaktowe do KCIK.

czytaj dalej na temat: Kampania informacyjna MSWiA: Nie ufaj bezgranicznie. Nie stań się ofiarą handlu ludźmi

Ankieta dotycząca mobilności miejskiej na terenie KKBOF

Utworzono dnia 13.05.2022

Szanowni Państwo
zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym mobilności miejskiej na terenie KKBOF.

Informacje uzyskane w ww badaniu zostaną wykorzystane przy opracowaniu dokumentu pt. Strategia rozwoju ponadlokalnego dla Koszalińsko- Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 – 2030 wraz z Planem zrównoważonej mobilności miejskiej dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2030.

Ankieta dostępna jest pod adresem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLWxSO5gbMUZgOIuaKLwtG4CJbmSZkkSbSOSl8CyTanFYDeA/viewform?usp=sf_link

czytaj dalej na temat: Ankieta dotycząca mobilności miejskiej na terenie KKBOF

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 126

W poprzednim tygodniu: 164

W tym miesiącu: 325

W poprzednim miesiącu: 541

Wszystkich: 34458